Architektura Kołki sprężyste Obronne walory budowli romańskich
23

Luty

3 lata ago

Obronne walory budowli romańskich

Obronne walory budowli romańskich
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak możemy zarobić na posiadaniu nieruchomości w górachArchitektura kreowana w stylu romańskim była nacechowana dużą surowością. Powód jest tutaj dość prosty: architektom chodziło głównie o zabezpieczenie budowli przed niespodziewanym atakiem i nie zaprzątali oni sobie specjalnie głowy takimi rzeczami jak chociażby ornamenty (w odróżnieniu na przykład od gotyku). Obronne walory budowli były tutaj zdecydowanym priorytetem budowniczych. Obronność przejawiała się między innymi w małych oknach tudzież drzwiach, a także w imponującej – jak na tamte czasy – grubości murów oraz wież.

Architektura wczesnego średniowiecza bez wątpienia potrafi przytłaczać niektórych turystów swoją masywnością. Toporność ta, jednym się podoba, drugim niekoniecznie. Jak łatwo się domyślić-  jest to zwyczajnie kwestia gustu.

Podsumowując, architektura romańska ma swój klimat i warto odwiedzić takie budowle, ażeby się z nimi zapoznać. Co innego tylko o tym czytać, a co innego zobaczyć to na własne oczy. Osobiste doświadczenie i niejako „obcowanie” z historią jest czymś bardzo cennym.

Zobacz także inne nasze artykuły tematyczne

Tag:
admin Administrator

Tagi: redox extreme efekty, fluorokrzemian glinu, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, vetrex-v90-alphaline, bcaa katowice sklep, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, kawitacja kielce, durobet ceny, Tynk silikonowy Lakma