Dom i Ogród Galwanizernia Śniegołapy Papa termozgrzewalna
12

Grudzień

2 lata ago

Papa termozgrzewalna

Papa termozgrzewalna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

papa-termozgrzewalna-9Przez wiele lat papa była najczęściej używanym materiałem do pokrycia płaskich powierzchni dachowych. Niestety używane papy asfaltowe charakteryzowały się niską trwałością oraz trudnym i pracochłonnym procesem ich kładzenia. Dlatego też materiał ten powoli tracił na znaczeniu, coraz częściej zastępowany przez nowoczesne dachówki czy pokrycia z blachy.

Jednak w ostatnich latach widać powolny powrót do starych metod izolacji dachów dzięki temu że na rynku pojawiła się papa termozgrzewalna. Jest to najnowsza generacja pap, produkowana z najnowszych odmian asfaltu, opartych na osnowie wykonanej z wytrzymałych i trwałych włókien szklanych i włókniny poliestrowej. Ta odmiana papy ma lepsze właściwości w tym większą elastyczność co ułatwia jej układanie. Papa termozgrzewalna charakteryzuje się też zwiększoną przyczepnością do podłoża i dużą odpornością zarówno na niskie jak i wysokie temperatury w zakresie nawet od -20 do +120 stopni. Dobrze wykonane pokrycie z tego rodzaju papy powinno przetrwać nawet około 30 lat.

Zobacz także inne nasze artykuły tematyczne

Tag:
admin Administrator

Tagi: docieplenie granulatem Radom, żwir siany ostrów, kreda sisa, wałki pa66, internorm okno kf410, rozstępy biceps, GAP Fakturowy BMW, markizy Kęty, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, Szamba Betonowe Brzozów, mezoterapia vivaderm