23

Kwiecień

1 rok ago

Usługi cięcia laserem

Usługi cięcia laserem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Samo posiadanie lasera nie wystarcza do przecięcia nim pewnych powierzchni. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak to narzędzie wykorzystać, aby osiągnąć nim ten cel, jaki został zamierzony. Usługi cięcia laserem każdorazowo mogą bowiem wyglądać nieco inaczej, gdyż jak na razie istnieje możliwość przeprowadzania ich na podstawie trzech metod. Pierwszą i zarazem najpopularniejszą jest cięcie poprzez odparowanie, dlatego nim warto się zająć na początku i dokładnie je poznać.

Cięcie poprzez odparowanie jest to metoda, która polega przede wszystkim na poddawaniu wybranych materiałów działaniu wiązek laserowych. Są to wiązki zogniskowane, które zaczynają odparowywać, gdyż są nastawione na działanie atmosfery gazu obojętnego. Oczywiście ta metoda nie sprawdzi się w każdym przypadku, dlatego istnieją pewne zasady określające, w jakich sytuacjach powinno się z niej korzystać. Robi się to głównie przy obrabianiu materiałów nieulegających procesowi topnienia; przykładem takiego tworzywa jest standardowe drewno.

Zobacz także inne nasze artykuły tematyczne

Tag:
admin Administrator

Tagi: bcaa katowice sklep, ra nails lakier hybrydowy, Szamba Betonowe Piaseczno, złomowanie auta tarnobrzeg, Fotoprzekaźnik Sick, elwix torba, Stojaki na ulotki - Brooklyn, szycie firan kędzierzyn, CPE Gliwice, Usuwanie owłosienia żary, Gniewiński portal